AFS-toimisto on avoinna ma-to klo 9-17 ja perjantaisin klo 9-16
Toimiston henkilökunnan lisäksi toiminnassa on mukana satoja vapaaehtoisia ympäri Suomen.

Malminrinne 1 B 4. kerros, 00180 Helsinki
09 666 644
afsfin@afs.org

 

Suomalaiset vaihto-oppilaat ja vanhemmat

Anne Talonen
ohjelmakoordinaattori
09 251 37354
anne.talonen@afs.org
poissa perjantaisin

Vaihto-oppilaaksi hakeminen

Henna Räsänen
ohjelmasihteeri
09 251 37357
henna.rasanen@afs.org
osa-aikainen

Vaihto-oppilaaksi hakeminen

Ulla Silvasti
ohjelmapäällikkö
09 251 37353
ulla.silvasti@afs.org

Tuki ennen lähtöä ja vaihto-oppilasohjelman aikana

Emmi Uutela
ohjelmakoordinaattori
09 251 37358
emmi.uutela@afs.org

Lyhytohjelmat

Ulkomaalaiset oppilaat ja isäntäperheet

Susanna Taskinen
ohjelmapäällikkö
09 251 37355
susanna.taskinen@afs.org

Uusien isäntäperheiden yhteydenotot

Suvi Turunen
ohjelmakoordinaattori

09 251 37356
suvi.turunen@afs.org

Vaihto-oppilaiden asiat ja pulmat, yhdyshenkilöiden ohjaus

Emmi Uutela
ohjelmakoordinaattori
09 251 37358
emmi.uutela@afs.org

Lyhytohjelmat

Lilli Innanen
ohjelmasihteeri
09 251 37360
lilli.innanen@afs.org

Kirsi Erofejeff-Engman
toiminnanjohtaja
09 251 37351 / 044 240 6607
kirsi.erofejeff-engman@afs.org

Kansainvälinen yhteistyö ja talous

Satu Kuivalainen
vapaaehtoiskoordinaattori
050 515 0044
satu@afs.org

Vapaaehtoistoiminnan kehittäminen

Koulukirjatilaukset voi lähettää osoitteella books@afs.org

Swetha Korupolu
IT-tukihenkilö
09 251 37359​
swetha.korupolu@afs.org

Kulukorvauspyynnöt voi lähettää osoitteella kulukorvaus@afs.org